popieluszko2 maly

Peregrynacja Relikwii
 Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
 od 26 IV 2015, godz. 18:00
 do 3 V 2015r., godz. 12:00
 codziennie nabożeństwo o 17:30

 

 

 

Maraton 2015 plakatRGB

 

Zapisy

w kancelarii i w zakrystii

 

Liturgia Słowa na dziś

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Michała Archanioła w Lublinie

W pełni w Eucharystii

84 dzieci po raz pierwszy uczestniczyło w pełni w Eucharystii w dniu dzisiejszym (8 maja 2011r.). Wielka liczba naszych parafian i gości uczestniczyła w tym wydarzeniu. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz wraz z o. Jackiem Drabikiem SJ. Dzieci przed Mszą św. poprosiły o błogosławieństwo rodziców i księdza proboszcza. Potem uczestniczyliśmy wspólnie w Eucharystii. Czytania, psalm, Modlitwę wiernych i procesję z darami, "obstawiły" dzieci i ich rodzice. Oby częściej. W tygodniu czekają ich jeszcze wspólne dni. W piątek dzień szczególny - Procesja i Msza św. w intencji dzieci przyjmującej po raz pierwszy Eucharystię oraz młodzieży przystępującej do Bierzmowania.

Tu zobaczysz kilka zdjęć z tego wydarzenia.

242725.jpg

Kontakt

Parafia rzymskokatolicka

pw. św. Michała Archanioła

ul. Fabryczna 19

20-301 Lublin

michal1921@gmail.com

 

Kancelaria parafialna

tel. 81-532-26-58

czynna:

poniedziałek - piątek

9:00-10:00

15:30-17:30

sobota

9:00-10:00

 

nieczynna:

I piątek miesiąca

Niedziela i Uroczystości

 

Nr konta BNP PARIBAS

10 1600 1101 0003 0506 7756 1001

ŚDM 2016 - Lublin

Youtube

Diecezja

Archidiecezja Lubelska

Gość niedzielny

Aktualności z Gościem Niedzielnym

  • Kard. Kazimierz Nycz poświęcił kaplicę w ośrodku duszpasterskim pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Wprowadził także do parafii relikwie krwi świętego i życzył parafianom, by każdy z nich odnalazł w swojej wspólnocie drogę do zbawienia.

  • Na zakończenie swojego pobytu na Podhalu prezydent RP Bronisław Komorowski gościł w Ludźmierzu na I Zjeździe Karpackim, nawiedził też sanktuarium Królowej Podhala. Nie odbyło się bez kontrowersji.

  • Kapłan otrzymał Medal św. Jerzego. Doceniono go za "walkę z demonem nieczułości".

  • Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec kardynał Reinhard Marx napisał o zmarłym Władysławie Bartoszewskim, że wbrew wszystkim przeciwnościom losu pozostał wierny wierze katolickiej; był człowiekiem wiary, nadziei i miłości.

  • Co najmniej 1341 osób zginęło w wyniku potężnego trzęsienia ziemi w sobotę w Nepalu, kilkadziesiąt osób zginęło w Indiach, Tybecie i Bangladeszu - wynika z ostatnich informacji podanych przez policję w Nepalu.

wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

  • Albo i inaczej: „jak to na wojence ładnie”. Tymczasem w społecznym nauczaniu Kościoła wojna to ogromne nieszczęście.

  • Meteoryty, czyli materia z ciał niebieskich, która trafiła w sposób gwałtowny na Ziemię, mogą dać odpowiedź na pytanie, w jaki sposób przebiegały pierwsze etapy procesu formowania się Układu Słonecznego - wyjaśniają astronomowie.

  • Psalm 118. Jest to pieśń jakby właśnie na obchód zmartwychwstania ułożona.

  • Co najmniej 1341 osób zginęło w wyniku potężnego trzęsienia ziemi w sobotę w Nepalu, kilkadziesiąt osób zginęło w Indiach, Tybecie i Bangladeszu - wynika z ostatnich informacji podanych przez policję w Nepalu.

  • Grupa rosyjskich motocyklistów z klubu "Nocne Wilki" w sobotę wyruszyła z Moskwy do Berlina. Ich przejazd ma upamiętnić 70. rocznicę zwycięstwa w II wojnie światowej nad hitlerowskimi Niemcami.

Start | Diecezja | Do góry

Copyright © 2013. All Rights Reserved Parafia św. Michała Archanioła w Lublinie.