DSCN9316

20-lecie kapłaństwa

Ks. Proboszcza

Arkadiusza Paśnika

 

Msza święta godz. 12:00

Parafialna przekąska
z grilla

po Mszy św.

przed kosciołem

Liturgia Słowa na dziś

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Michała Archanioła w Lublinie

W pełni w Eucharystii

84 dzieci po raz pierwszy uczestniczyło w pełni w Eucharystii w dniu dzisiejszym (8 maja 2011r.). Wielka liczba naszych parafian i gości uczestniczyła w tym wydarzeniu. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz wraz z o. Jackiem Drabikiem SJ. Dzieci przed Mszą św. poprosiły o błogosławieństwo rodziców i księdza proboszcza. Potem uczestniczyliśmy wspólnie w Eucharystii. Czytania, psalm, Modlitwę wiernych i procesję z darami, "obstawiły" dzieci i ich rodzice. Oby częściej. W tygodniu czekają ich jeszcze wspólne dni. W piątek dzień szczególny - Procesja i Msza św. w intencji dzieci przyjmującej po raz pierwszy Eucharystię oraz młodzieży przystępującej do Bierzmowania.

Tu zobaczysz kilka zdjęć z tego wydarzenia.

f_Pilsudskiegm_85b7967.jpg

Kontakt

Parafia rzymskokatolicka

pw. św. Michała Archanioła

ul. Fabryczna 19

20-301 Lublin

michal1921@gmail.com

 

Kancelaria parafialna

tel. 81-532-26-58

czynna:

poniedziałek - piątek

9:00-10:00

15:30-17:30

sobota

9:00-10:00

 

nieczynna:

I piątek miesiąca

Niedziela i Uroczystości

 

Nr konta BNP PARIBAS

10 1600 1101 0003 0506 7756 1001

ŚDM 2016 - Lublin

Youtube

Diecezja

Archidiecezja Lubelska

Gość niedzielny

Aktualności z Gościem Niedzielnym

  • Europejska Unia Piłkarska (UEFA) ustaliła na nieformalnym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego w Warszawie, że będzie domagać się odłożenia w czasie zaplanowanych na piątek wyborów na prezydenta władz światowego futbolu. Zagroziła także bojkotem Kongresu w Zurychu.

  • Od decyzji Sławomira Nowaka zależy, czy zdecyduje się na powrót do polityki - tak szefowa PO, premier Ewa Kopacz i sekretarz generalny partii Andrzej Biernat odpowiedzieli na pytanie, czy wyrok ws. Nowaka otwiera mu ponownie drzwi do PO. Nowak napisał na Twitterze: Do polityki nie wracam.

  • Parlament Europejski czeka na informację o wygaszeniu mandatu Andrzeja Dudy. Po jej otrzymaniu przewodniczący europarlamentu stwierdzi wygaśnięcie mandatu europosła, a marszałek Sejmu zawiadomi Edwarda Czesaka o przysługującym mu miejscu w PE.

  • Dżihadyści Państwa Islamskiego (IS), którzy zajęli syryjską Palmirę, rozstrzelali w środę co najmniej 15 mężczyzn w starożytnym amfiteatrze, spędzając tam ludzi, by obserwowali egzekucję - podali działacze Syryjskiego Obserwatorium praw Człowieka.

  • Poznań jest już gotowy do rozpoczęcia wioślarskich mistrzostw Europy. Na Torze Regatowym Malta wystartuje blisko 600 zawodników z 36 krajów w tym 40-osobowa reprezentacja Polski.

wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

  • Chwile grozy przeżyły dzieci przystępujące do I Komunii w syryjskim Aleppo. W czasie niedzielnej liturgii na syryjskoprawosławną katedrę spadła bomba.

  • Ukraiński Kościół Greckokatolicki niesie pomoc ofiarom wciąż trwającego konfliktu – powiedział jego zwierzchnik, odwiedzając w niemieckim mieście Königstein międzynarodowe biuro papieskiej fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

  • Wczoraj zakończył się kongres zorganizowany przez fundację Centesimus Annus – Pro Pontifice. Jego temat brzmiał: „Przemyśleć kluczowe aspekty życia społecznego i gospodarczego”.

  • Ewangelizacja środowisk wiejskich, wykorzystanie ich potencjału, wymiana doświadczeń - będą treścią III Kongresu Nowej Ewangelizacji, który jutro wieczorem rozpocznie się w Skrzatuszu k. Piły. Weźmie w nim udział 330 osób z całej Polski, które są już zaangażowane w nową ewangelizację lub zainteresowane tą tematyką.

  • Czy uda się wyłączyć ją z systemu ubezpieczeń społecznych?

Start | Diecezja | Do góry

Copyright © 2013. All Rights Reserved Parafia św. Michała Archanioła w Lublinie.