KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA

 

W czasie wakacji 1 VII - 31 VIII

Poniedziałek - Piatek

9:00-10:00 i 16:00-17:00

Sobota

9:00-10:00

Liturgia Słowa na dziś

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Michała Archanioła w Lublinie

W pełni w Eucharystii

84 dzieci po raz pierwszy uczestniczyło w pełni w Eucharystii w dniu dzisiejszym (8 maja 2011r.). Wielka liczba naszych parafian i gości uczestniczyła w tym wydarzeniu. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz wraz z o. Jackiem Drabikiem SJ. Dzieci przed Mszą św. poprosiły o błogosławieństwo rodziców i księdza proboszcza. Potem uczestniczyliśmy wspólnie w Eucharystii. Czytania, psalm, Modlitwę wiernych i procesję z darami, "obstawiły" dzieci i ich rodzice. Oby częściej. W tygodniu czekają ich jeszcze wspólne dni. W piątek dzień szczególny - Procesja i Msza św. w intencji dzieci przyjmującej po raz pierwszy Eucharystię oraz młodzieży przystępującej do Bierzmowania.

Tu zobaczysz kilka zdjęć z tego wydarzenia.

z6952594X.jpg

Kontakt

Parafia rzymskokatolicka

pw. św. Michała Archanioła

ul. Fabryczna 19

20-301 Lublin

michal1921@gmail.com

 

Kancelaria parafialna

tel. 81-532-26-58

czynna:

poniedziałek - piątek

9:00-10:00

15:30-17:30

sobota

9:00-10:00

 

nieczynna:

I piątek miesiąca

Niedziela i Uroczystości

 

Nr konta BNP PARIBAS

10 1600 1101 0003 0506 7756 1001

ŚDM 2016 - Lublin

Youtube

Diecezja

Archidiecezja Lubelska

Gość niedzielny

Aktualności z Gościem Niedzielnym

  • Setki imigrantów, jadących pociągami z Budapesztu, w poniedziałek wieczorem przybyły na dworzec zachodni w Wiedniu, gdzie kierowały się do pociągów jadących do Niemiec. Wcześniej co najmniej jeden pociąg stał kilka godzin na granicy węgiersko-austriackiej.

  • - Wichru wolności i nadziei nie zatrzymały graniczne kordony. Poniósł dalej posłanie o prawach człowieka, o godności ludzkiej pracy, o prymacie prawdy i sprawiedliwości w życiu wspólnot - mówił 31 sierpnia w bazylice św. Brygidy abp Sławoj Leszek Głódź.

  • Pomimo, że zmarły w nocy z 27 na 28 sierpnia abp Józef Wesołowski nie został formalnie przeniesiony do stanu świeckiego, Msza św. pogrzebowa za spokój jego duszy została odprawiona według obrzędu dla świeckich – donosi portal vaticaninsider.

  • - Kiedy miałem 17 lat i "Solidarność" zwyciężała, to ja także z radością biegłem ulicą, krzycząc, że "nie ma wolności bez Solidarności". To hasło jest nadal aktualne, ale do niego trzeba dodać jeszcze drugie: "Nie ma przyszłości bez solidarności" - mówił prezydent Andrzej Duda.

  • Cztery pociągi z uchodźcami, który oczekiwały kilka godzin na granicy węgiersko-austriackiej w Hegyeshalom, odjechały w poniedziałek po południu w kierunku Wiednia - poinformowali agencję Reutera świadkowie.

wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

  • Prezydent Andrzej Duda podkreślił w poniedziałek na spotkaniu w sali BHP Stoczni Gdańskiej, że Polska potrzebuje "jeszcze większej solidarności" i odbudowania godności. Powiedział też, że władza w Polsce powinna rozumieć, co to znaczy solidarność.

  • Żołnierz Gwardii Narodowej Ukrainy zmarł w wyniku ran odniesionych podczas zamieszek, które wybuchły w poniedziałek w Kijowie, gdy parlament zatwierdził w pierwszym czytaniu zmiany w konstytucji na rzecz decentralizacji władzy, obejmującej także zajęty przez separatystów Donbas.

  • Dzisiaj w kaplicy przy Gubernatoracie Państwa Watykańskiego o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji abp. Józefa Wesołowskiego. Przewodniczył jej będzie jałmużnik papieski, abp. Konrad Krajewski. Były nuncjusz apostolski w Dominikanie zmarł 28 sierpnia. W lipcu br. wytoczono mu przed Trybunałem Państwa Watykańskiego proces z oskarżenia o pedofilię i posiadanie pornografii dziecięcej.

  • Według badania GfK Polonia, gdyby wybory odbyły się w sierpniu, z parlamentem pożegnałyby się PSL i cała dotychczasowa lewica.

  • 12-letni Michał został uzdrowiony dzięki wstawiennictwu matki Klary Szczęsnej - współzałożycielki Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Start | Diecezja | Do góry

Copyright © 2013. All Rights Reserved Parafia św. Michała Archanioła w Lublinie.