Triduum Paschalne

wlk czw1

WIELKI CZWARTEK

10:00 - Msza Krzyżma (katedra)

18:00 - Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

 

 

WIELKI PIĄTEKgorzkie zale

15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdziadroga krzyzowa

16:30 - Droga Krzyżowa (dzielnica Kośminek)

17:40 - Początek Nowenny do Bożego Miłosierdzia

18:00 - Liturgia Wielkiego Piątku

Nocne czuwanie - Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

WIELKA SOBOTA

8:00 - 14:00 Błogosławieństwo pokarmów na stół Wielkanocny (co godzinę)

8:00 - 14:00 Możliwość skorzystania ze Spowiedzi

 

20:00 - WIGILIA PASCHALNA 

(rozpoczynamy przed kościołem)

 zmartwychwstanie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

6:00 - Procesja Rezurekcyjna i Msza św.

9:00, 10:30, 12:00, 18:00 - Msze święte

 

 

 

Liturgia Słowa na dziś

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Michała Archanioła w Lublinie

W pełni w Eucharystii

84 dzieci po raz pierwszy uczestniczyło w pełni w Eucharystii w dniu dzisiejszym (8 maja 2011r.). Wielka liczba naszych parafian i gości uczestniczyła w tym wydarzeniu. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz wraz z o. Jackiem Drabikiem SJ. Dzieci przed Mszą św. poprosiły o błogosławieństwo rodziców i księdza proboszcza. Potem uczestniczyliśmy wspólnie w Eucharystii. Czytania, psalm, Modlitwę wiernych i procesję z darami, "obstawiły" dzieci i ich rodzice. Oby częściej. W tygodniu czekają ich jeszcze wspólne dni. W piątek dzień szczególny - Procesja i Msza św. w intencji dzieci przyjmującej po raz pierwszy Eucharystię oraz młodzieży przystępującej do Bierzmowania.

Tu zobaczysz kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Lublin106.jpg

Kontakt

Parafia rzymskokatolicka

pw. św. Michała Archanioła

ul. Fabryczna 19

20-301 Lublin

michal1921@gmail.com

 

Kancelaria parafialna

tel. 81-532-26-58

czynna:

poniedziałek - piątek

9:00-10:00

15:30-17:30

sobota

9:00-10:00

 

nieczynna:

I piątek miesiąca

Niedziela i Uroczystości

 

Nr konta BNP PARIBAS

10 1600 1101 0003 0506 7756 1001

Facebook

Youtube

Diecezja

Archidiecezja Lubelska

Gość niedzielny

Aktualności z Gościem Niedzielnym

  • Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym 27 kwietnia. Dwa dni później wydarzenie to uczczą piłkarze Cracovii. Zagrają z drużyną złożoną z zawodników, którzy występowali w zespole "Pasów" w styczniu 2005 roku. Krakowianie byli wtedy z pielgrzymką w Watykanie.

  • Przed kanonizacją Jana Pawła II włoskie media popełniają liczne błędy w nazwisku: Wojtyła. W agencjach prasowych, w gazetach i na portalach informacyjnych nazwisko polskiego papieża stale pojawia się w różnych wersjach.

  • Wody brudnej lub pod zbyt dużym ciśnieniem lepiej unikać w czasie dyngusowej zabawy - przestrzegają okuliści. Na dyżur w Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach trafiają ci, dla których tradycyjne polewanie skończyło się urazem oka.

  • Odkrywania prawdy, że Chrystus jest Życiem, a w konsekwencji - narodzin ogromnej radości - życzy swoim diecezjanom metropolita łódzki, abp Marek Jędraszewski. Życzenia zostały odczytane we wszystkich kościołach archidiecezji, ukazały się też w wersji tekstowej i video w portalu internetowym.

  • Bezzałogowy statek towarowy Dragon dotarł w niedzielę na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) i dostarczył ponad dwie tony żywności i sprzętu technicznego - poinformowała amerykańska Państwowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA).

wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

  • W "Bolesławie Śmiałym" żaden z bohaterów, zresztą zgodnie z zamysłem Wyspiańskiego, nie przekonuje nas do swojej racji.

  • Miłośnicy militariów i fortyfikacji nie mogą narzekać na nudę. Właśnie otworzono nowy szlak turystyczny „Fortyfikacje Gdyni i okolic”, a być może w niedalekiej przyszłości powstanie kolejny – tym razem na gdańskich Stogach.

  • Tydzień z Chrisem Botti:

  • Mają po 27 lat. Przed 7 laty lekarz powiedział, że o dzieciach mogą zapomnieć... Wkrótce potem urodziła się Zuzia, dalej Blanka, a w sierpniu pojawi się kolejny mały cud.

  • Takie świąteczne życzenia.

Start | Diecezja | Do góry

Copyright © 2013. All Rights Reserved Parafia św. Michała Archanioła w Lublinie.